Tynkowanie maszynowe Jelenia Góra

Tynkowanie maszynowe Jelenia Góra by powłoka tynku mogła najdłużej spełniać swoje zadanie, czyli chronić przed ogniem i szkodliwym działaniem wilgoci oraz jednocześnie estetycznie ją dekorować, należy już podczas nakładania tynku zwrócić uwagę na precyzję, dokładność, wiedzę, doświadczenie i umiejętności tynkarzy.
Najrozsądniej jest,zatem zatrudnić fachowego wykonawcę tynków w Polkowicach.Jednak skąd wiedzieć, czy dany usługodawca zna się doskonale na rzeczy?Warto, zatem zaznajomić się z podstawami dotyczącymi aplikacji tynków oraz ich rodzajami.

Odpowiedni dobór tynku

Dobry tynkarz w pomieszczeniach suchych, takich jak salon, pokój dzienny czy sypialnia, stosuje się zazwyczaj tynki gipsowe. Można je nakładać na beton komórkowy oraz pustaki ceramiczne czy cegłę. Ich najogromniejszą zaletą jest to, że gips, na bazie, którego powstają tynki, ma właściwości higroskopijne, czyli pełni rolę naturalnego regulatora wilgotności powietrza. Ściany suche są dzięki temu cieplejsze, a domu panuje przyjazny mikroklimat. Tynk gipsowy wytwarza efekt gładkiej stąd jest polecany, jako podkład pod malowanie, tapetowanie czy fototapety. Natomiast w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, takich jak łazienka, pralnia czy piwnica, lepiej sprawdzają się tynki cementowe lub cementowo-wapienne. Nadają się one doskonale również, jako podkład pod płytki ceramiczne. Tynk cementowo-wapienny dobrą paroprzepuszczalność. Znaczy to, że woda nie gromadzi się w ścianach, umożliwiając im oddychanie.

Tynkowanie maszynowe Jelenia Góra

Najważniejsze jest podłoże Niezależnie od tego, czy będzie nakładany tynk maszynowy czy ręczny, najpierw trzeba przygotować podłoże pod tynkowanie. Najważniejsze by było ono suche, nośne, nieprzemarznięte, wolne od kurzu i innych zanieczyszczeń. Następnie powinno się starannie ścianę czy sufit zagruntować i pozostawić do wyschnięcia. Dobór gruntu zależy od materiału, z jakiego wykonane są ściany. Do zwartych, gładkich, mało nasiąkliwych powierzchni betonowych, zalecany jest grunt zwiększający przyczepność, natomiast, gdy podłoże jest porowate, silnie chłonne, np. beton komórkowy czy cegła ceramiczna, to lepszym wyborem będzie grunt wyrównujący chłonność i poprawiający przyczepność podłoża. Grunt można nanosić metodami malarskimi pędzlem, wałkiem lub przy użyciu agregatu malarskiego. Tynkowanie maszynowe Jelenia Góra robi najlepsze tynki.

Przed samym rozpoczęciem tynkowania powinno się zabezpieczyć wszystkie narożniki specjalnymi nierdzewnymi profilami ochronnymi. Dodatkowo, na wszystkie miejsca narażone na pęknięcia trzeba nałożyć siatkę tynkarską.

Tynkowanie ściany zgodnie ze sztuką tynkowania

Po przygotowaniu podłoża pod tynkowanie trzeba rozrobić zaprawę tynkarską. Szczególnie ważna jest właściwa konsystencja zaprawy. Zależy ona od odpowiednich proporcji poszczególnych składników (suchy materiał:woda w proporcji 1:1). Warto mieć również na uwadze to, że gotowa zaprawa utrzymuje swoje właściwości przez około 3godziny. Po upływie tego czasu rozpoczyna się proces wiązania, a zaprawa nie nadaje się do dalszego nakładania. Każda próba dolewania wody i ponownego użycia mieszanki, grozi osłabieniem wytrzymałości tynku, a co za tym idzie jego pękaniem i odpadaniem.

Po zarobieniu masy tynkarskiej przystępuje się do jej nakładania. Tynki gipsowe wykonuje się zawsze metodą jednowarstwową, a grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 20 mm. Z kolei tynki cementowe i cementowo-wapienne można nakładać jednowarstwowo lub dwuwarstwowo w przypadku nierównych płaszczyzn. Niekiedy nakłada się je nawet trzykrotnie. Po nałożeniu, zaprawę wyrównuje się łatą tynkarską typu „H”. Po związaniu wyrównuje się ponownie wszystkie nierówności za pomocą łaty trapezowej, po czym zaciera pacą styropianową, filcową lub gąbkową.

Zapraszamy do skorzystania z oferty na Tynkowanie maszynowe Jelenia Góra.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości tel. 500-741-676

5.00 avg. rating (99% score) - 981 votes