Tynki maszynowe Wrocław

Tynki maszynowe Wrocław to inaczej tynkowanie to istotna i nierozłączna część procesu budowy czy modernizacji mieszkania i domu. Tynki, które są powłokami na ścianach i sufitach, nadają im ostateczny wygląd i kolor. Ze względu na miejsce stosowania wyróżnia się tynki wewnętrzne i zewnętrzne.

Przede wszystkim dobry grunt

Przed rozpoczęciem tynkowania należy pamiętać, że pierwszy krok to odpowiedni dobór produktów oraz wykonanie szeregu pomiarów. Zagwarantuje nam to gładkie i równe ściany. Bardzo ważne jest też, by wszystkie materiały były oznakowane symbolem „CE” lub „B”. Symbol „CE” potwierdza zgodność z normą europejską wprowadzoną do zbioru Polskich Norm, a „B” potwierdza zgodność z Polską Normą.

Tynkowanie, szpachlowanie, malowanie- jak zacząć?

Prace można rozpocząć dopiero po upłynięciu okresu osiadania i skurczu murów, czyli optymalnie od 3 do 6 miesięcy od zakończenia prac nad stanem surowym. Tynkowanie ścian metodą tynkowanie maszynowe Wrocław wymaga dodatkowo adekwatnych warunków pogodowych. Warto pamiętać, że nie wolno tynkować (zarówno w środku jak i na zewnątrz) przy temperaturze niższej niż +5°C w ciągu dnia, jak i w nocy. Niższa temperatura może doprowadzić do przemrożenia tynku, a to z kolei prowadzi do jego nierównego wysychania i powstawania przebarwień. Z drugiej strony, w okresie letnim powinno się unikać prac na suchych i rozgrzanych słońcem ścianach oraz gdy temperatura powietrza przekracza +30°C. Dodatkowo w przypadku silnego wiatru lub deszczu koniecznym jest stosowanie osłon,które mają na celu ograniczyć wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Perfekcyjna ściana musi być równa, sucha i niepyląca, ale również szorstka i równomiernie chłonąca wodę. Ważne jest również, by przyszykowane podłoże było pozbawione rys i pęknięć. Znaczy to, że wszystkie nierówności i zabrudzenia powinno się usunąć przed rozpoczęciem pracy. Tylko takie warunki gwarantują optymalne rezultaty tynkowania. Obowiązkowo też należy pamiętać o osłonięciu oraz przytwierdzeniu wszelkich elementów metalowych i drewnianych przy użyciu np. siatki stalowej. Elementy metalowe należy dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi środkami antykorozyjnymi. W przypadku, gdy podłoże pod tynk jest wyjątkowo chłonne ( beton komórkowy czy pustaki silikatowe) zaleca się wykonanie obrzutki z zaprawy wykonanej z cementu i piasku w proporcjach 1:1. Zabieg ten ma na celu zmniejszenie chłonność.

Wykonanie zaprawy tynkarskiej

Kluczowym elementem zaprawy tynkarskiej przy tynki maszynowe Wrocław są odpowiednio dobranie proporcje poszczególnych składników. Efektem jest właściwa konsystencja. Aby zaprawa mogła spełnić wszystkie wymagania, należy stosować tylko dobre jakościowo składniki. Ważnym jest też pamiętanie o odpowiedniej kolejności mieszania – cement, piasek i 2/3 części wody mieszamy się najpierw, by później powoli dolać resztę wody, aż do momentu uzyskania wymaganej konsystencji. Trzeba pamiętać, że gotowa zaprawa utrzymuje swoje właściwości tylko przez 3 godziny i po upływie tego czasu należy ją koniecznie wyrzucić. Niedopuszczalne jest dodawanie wody do zaprawy w celu ponownego jej użycia, ponieważ grozi taki zabieg niedostateczną wytrzymałością tynku, i w konsekwencji jego uszkodzeniem, pękaniem oraz odpadaniem.

Jak prawidłowo tynkować i dbać o tynk?

Przy wykonaniu tynków należy przestrzegać kilku ważnych reguł, które zagwarantują optymalne rezultaty pracy. Przede wszystkim mieszanka tynkarska musi być dobrana adekwatnie do projektu oraz specyfikacji technicznej. Profile tynkarskie powinny być dobrane zgodnie z ich przyszłą funkcją. Ponadto nie można dopuścić, aby za nimi powstała jakakolwiek pusta przestrzeń. Co więcej, na wszystkie miejsca narażone na pęknięcia należy nałożyć siatkę tynkarską. Sama grubość gotowego tynku zależy od wielu czynników: podłoża, mieszanki, liczby warstw i sposobu wykonania. Generalnie mieści się w granicach od 5 do 25 mm. Istotnym jest, aby podczas prac nad tynkami zewnętrznymi odpowiednio zabezpieczyć je przed rożnymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,czyli wiatrem, słońcem i opadami. Tynk musi być zadbany aby malowanie ścian było łatwe i proste.

Zapraszamy do skorzystania z oferty na tynki maszynowe Wrocław.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości tel. 500-741-676

5.00 avg. rating (99% score) - 981 votes